Ремонт та виробництво аппаратів ШВЛ

Гостра потреба в обслуговуванні, ремонті і виробництві пристроїв штучної вентиляції легень в Україні пов’язана з необхідністю в умовах браку часу забезпечити ефективне лікування і реабілітацію громадян України під час епідемії COVID-19. Слід також зазначити, що з 2009 року в Україні немає діючого підприємства з виробництва стратегічно важливих пристроїв штучної вентиляції легень.

ГК «Боді-Формінг» має профільних фахівців, необхідні для початку роботи приміщення та обладнання і контакти із суміжними і підрядними організаціями в Україні та за кордоном. В процесі ремонту ШВЛ, спілкування з виробниками обладнання ШВЛ і виробниками супутнього радіоелектронного, компресорного, газорозподільного обладнання фахівці «Боді-Форминг» отримали розуміння конструкторських, технологічних, технічних механізмів і процесів організації виробництва, процедур сертифікації та експлуатаціі ШВЛ відомих в Європі і США виробників.
Вартість придбання ШВЛ безпосередньо у виробників в даний час і в майбутньому не є оптимальним вирішенням питання з наступних причин:
– в існуючих умовах пандемії COVID-19 підприємства виробники ШВЛ перевантажені замовленнями своїх країн і не можуть забезпечити поставки в потрібних кількостях і номенклатурі;
– вартість закордонного сучасного ШВЛ з оптимальним набором функцій становить від 20 до 40 тисяч євро;
в Україні відсутні підприємства, що виробляють ШВЛ або мають необхідне обладнання і досвід. Підприємство «Буревісник» виробляло ШВЛ до 2009 року. Модель «Бриз», на яку є частина документації не відповідає сучасним вимогам до апаратів ШВЛ, для неї суміжні підприємства не виробляють витратні частини, ПО несумісне з існуючими системами контролю і експлуатації;
ситуація, що виникла в Україні в умовах пандемії COVID-19 дає підстави стверджувати, що наявність власного виробництва апаратів ШВЛ є необхідним для забезпечення безпеки громадян і стратегічно важливим для держави.

Шляхи вирішення. Фахівці ГК «Боді-Формінг» отримали згоду на отримання на особливих для України умовах (без відрахувань за ліцензійними угодами, без платежів роялті, паушальних та інших внесків власникам) конструкторської, технологічної документації та специфікацій. Організація виробництва на вищевказаних умовах:
– істотно скоротить термін від початку виробництва до виготовлення прототипу -3- 4 місяці, до виготовлення сертифікаційної серії (30 комплектів) – 5-6 місяців.
– з огляду на те, що в Україні з 2016 року сертифікується медичне обладнання за стандартами ЄС, а партнери мають такі сертифікати – сертифікацію ISO13485 (медичний виріб) можливо провести безпосередньо до терміну випуску серії.
вартість апаратів ШВЛ виробництва України буде істотно нижче зарубіжних аналогів: апарати українського виробництва від 8 до 12 тис. Дол., Аналогічні апарати закордонного виробництва від 18 до 40 тис. Дол.

Відеогалерея з відгуками про виконані роботи

Відео-презентація готового прототипу